ONR BİLİŞİM
BİLGİSAYAR TEKNOLOJİ HİZMETLERİ
0 312 472 09 55


ANKARA ASUS NOTEBOOK TEKNİK SERVİS

Şık tasarımları ve kalitesiyle müşteri benğenisini kazanan notebook üreticisi ASUS'un Ultrabook pazarındaki ilk ürünlerden olan Zenbook modellerinin bu yıl için güncellenerek piyasaya sürülmeye başlandı.


Engadget China sitesinin elde ettiği bilgilere göre UX21A ve UX31A şeklinde sıralanan modeller Zenbook Prime olarak adlandırılacak. Ekran çözünürlüğü anlamında önemli bir sıçrama yapan modeller 1920 x 1080 piksel çözünürlük sunuyor.

Modellerde ULV Ivy Bridge işlemci ve NVIDIA'nın Kepler tabanlı grafik birimlerinin olması ihtimali değerlendirilirken ASUS yetkilileri hepsinin mümkün olabileceği şeklinde kaçamak bir yorum yapıyor.

Modeller Haziran ayında Tavyan'da boy gösterecekken fiyatlarının da önceki modeller ile aynı seviyede olacağı belirtiliyor. Henüz Intel'in doğrulama sürecinden geçmeyen modellerin global lansmanına dair de bir bilgi bulunmuyor.

Ivy Bridge işlemcilerin oyuncu bilgisayarları segmentine olan yolculuğu devam ediyor. CG serisi oyuncu bilgisayarlarıyla tanınan ASUS da 2 yeni oyuncu modelini ve 1 multimedya modelini Ivy Bridge ile donatarak piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Modellerden ROG CG8580 Core i7 işlemci, NVIDIA GeForce GTX680 / GTX560 Ti / GTX560 Ti ekran kartı seçenekleri, 2GB-16GB 1600MHz DDR3 RAM bellek, Windows 7 Home Premium 64 bit, 10TB'a kadar SATA 6Gb/s HDD, 128GB'a kadar SATA3 SSD, USB 2.0, 3.0 girişleri ve farklı bağlantı imkanları ile birlikte gelecek.

CG8270 modeli Core i5/i7 işlemci, NVIDIA GeForce GTX560 Ti / GTX550 Ti / GT640 / GT630 / GT530 / GT530 / GT620 ekran kartı seçenekleri, 2GB-16GB 1600MHz DDR3 RAM bellek, Windows 7 Home Premium 64 bit, 4TB'a kadar SATA 6Gb/s HDD, Smart Cooling System soğutma sistemi, Blu-ray sürücü, USB 2.0, 3.0 girişleri ve farklı bağlantı imkanları sunacak.


CM6870 modeli ise multimedya odaklı bir PC. Sandy Bridge veya Ivy Bridge Core i3/i5/i7 işlemci, NVIDIA GeForce GT505 / GT620 / GT620 / GT630 / GT640 veya AMD Radeon HD5450 / HD6470 / HD7350 / HD7470/ grafik kartı seçenekleri, 16GB' kadar 1600MHz DDR3 RAM bellek, Windows 7 Home Premium / Basic 64 bit, 4TB'a kadar SATA 6Gb/s HDD, Smart Cooling System soğutma sistemi, Blu-ray sürücü, USB 2.0, 3.0 girişleri ve farklı bağlantı imkanları bu modelin konfigürasyonu arasında

Model çeşitliliği ve teknolojinin getirdiği yeniliklerin çoğalmasıyla birlikte bu alanda ihtiyaç duyulan teknik servis hizmetlerinin de artışı sözkonusudur.
teknik anlamda profesyonel destek veren uzman ekibini ve labratuvarını sürekli geliştiren ONR Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri, sizlere her konuda yeterli tecrübeyi sunacak ekipmanları da bünyesinde bulundurmaktadır.
Ankara'da garantili olarak 13 yıldır hizmet veren firmamız Asus Notebook, Asus Netbook, Asus Zenbook, Asus Anakart, Asus Ekran Kartı ve Asus'un üretmiş olduğu tüm elektronik cihazlarınızın tamirini yapmaktadır.
Tamiri gerçekleştirilen ürünün aynı arızayı tekrarlaması durumunda müşteri memnuniyeti ve kalite politikamız adına yeniden işlem görmesi garanti kapsamı içinde gerçekleştirilir ve kullanıcıdan ek ücret talep edilmez.
İş yoğunluğu ve benzeri nedenlerle zaman ayıramadığınız tamir durumlarında ise adrese servis imkanımız bulunmaktadır. Tamir işlemi kullanıcı tarafından onaylanan ürünlerin adresten alınması ve adrese teslim edilmesi ile ilgili işlemler için ekstra ücret talep edilmez.
Asus Notebook tamiri konusunda kendisine güvenen ve garantili olarak hizmet veren bir firma olmanın gururunu 13 yıldır bizlere yaşatan ve güvenen müşterilerimizi sonsuz teşekkürleri borç biliriz.

Ankara'nın en büyük teknik servisi olma yolunda hızla ilerleyen ONR Bilişim Ankara Asus Notebook Servisi, AR-GE çalışmalarına her yıl daha fazla önem vermektedir.
Notebook sorunlarının hızlı bir şeklide giderilmesi için gerekli olan tüm Asus modellerinin gerekli yedek parçaları stoklarımızda hazır bir şeklide bulunmaktadır. Onarım sonrası sorun çıkmaması için Orjinal Asus Notebook Yedek Parçaları kullanmaktayız.

ANKARA NOTEBOOK TEKNİK SERVİS GARANTİ KAPSAMINA GİRMEYEN ARIZALAR

EKRAN KIRILMALARI
Asus notebook ekran kırılmaları tamamen kullanıcı hatasından kaynaklandığı için hiçbir şekilde garanti kapsamına girmeyen bir arıza durumudur. Her boy ekran çeşiti stoklarımızda hazır bulunmaktadır ve 15 dakika içerisinde değişimi yapılmaktadır. Orjinal Asus Notebook Ekran değişimi yapılan cihaza ekran için 2 yıl garanti verilir. 2 sene içerisinde ekranın arızaya geçmesi veya bozulması durumunda ücretsiz yenisiyle değiştirilir.

KLAVYE ARIZALARI
Asus Notebook klavyelerinde meydana gelebilecek arızalardan bazıları da tuşlarda meydana gelen tırnak kırılmaları sonucu tuşun klavye üzerinden ayrılması yada klavye üzerine sıvı teması sonucu klavyenin tamamının yada bir bölümünün çalışmamasıdır. Bu gibi arızalar da garanti kapsamı dışında, kullanıcı hatası sonucu oluşan arızalardır. Tuş kayıplarının olduğu durumlarda klavye yapısı bozulmadıysa eksik tuş takılarak giderilebilir. Sıvı teması sonucu hasar gören klavyede tamir imkanı bulunmadığından klavye yenisi ile değiştirilir. Klavye değişimi hassas bir işlem olduğu için mutlaka deneyimli bir teknik servis tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

ŞARJ ADAPTÖRÜ ve ŞARJ SOKETİ ARIZALARI
Şarj adaptörleri elektrik prizindeki 220 Voltluk elektrik akımını bilgisayarımızın ihtiyacı olan elektrik akımına dönüştürerek bataryanın dolmasını ve bilgisayarın çalışmasını sağlamaktadır. Şarj adaptörlerinin yanlış kullanımından yada elektrik akımındaki voltaj dalgalanmalarından etkilenmesi sonucu arızaya geçebilir. Şarj Adaptörünün sürekli takılı kalması batarya ömrünü bitirmekte, elektrik akımındaki dalgalanmalar ise şarjda takılı olan bilgisayarın şarj soketini yakmaktadır. Elektronik tüm cihazları garanti kapsamı dışında bırakan voltaj akımı düzensizliği notebook adaptörleri için de geçerlidir. Verimli sonuç almak için Orjinal Asus Notebook Sarj Adaptörü Kullanın.

MENTEŞE ve KASA KIRILMALARI
Bilgisayarın düşmesi, üzerine sert bir cisim çarpması veya kapağın zorlanması sonucu oluşa menteşe ve kasa kırılmaları kullanımla ilgili bir arıza olduğundan garanti kapsamı dışındadır. Asus Notebookların tüm modellerinin menteşe takımları ve kasaları stoklarımızda bulunmaktadır.

SIVI TEMASI SONRASI ANAKART ARIZALARI
Bilgisayarın sıvı teması görmesi sonucu sıvının klavye arasından anakarta ulaşması ile oluşan arızalar garanti kapsamı dışında kalan arızalardır. bu gibi durumlarda bilgisayarın şarjdan çekilmesi ve bataryanın çıkarılması gerekir. Sıvı temasının vermiş olduğu tahribata bağlı olarak anakart tamiri yapılabilir. tamiri yapılamayan durumlarda anakart yenisiyle değiştirilir. Yeni anakart ve onarımı garantili olarak ONR Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri - Ankara Asus Notebook Servisinde Yapılmaktadır.

YAZILIMSAL ARIZALAR
Bilgisayara yüklü olan işletim sistemi yazılımının çökmesi sonucu bilgisayarın açılmaması gibi durumlarda garanti kapsamı dışında bulunmaktadır. Mevcut işletim sistemi kullanıcının yüklediği veya sildiği bir sistem dosyasından, internetten veya flash diskten bulaşan bir virüsten vs gibi bir sebeple oluşan hatadan dolayı sistemin açılmadığı durumlarda yeniden sistem yüklemesi yapılması gerekir. Servisimizde tüm işletim sistemleri ve sistem sonrası gerekli programların yüklemesi yapılır.

ANKARA ASUS NOTEBOOK TEKNİK SERVİSİMİZDEN FAYDALANABİLECEĞİMİZ DİĞER İŞLEMLER

HARDDİSK DEĞİŞİMİ
İşletim sisteminin yüklendiği ve verilerimizin depolandığı harddiskler fiziksel ve mekanik tahribat neticesinde arızaya geçebilmektedir. Arızaya geçen harddiskin tamiratı mümkün olmadığı için bu gibi durumlarda yeni bir harddisk takılmaktadır. Kapasitesi müşteri tarafından belirlenen harddiskler müşteri onayı alındıktan sonra istenilen işletim sistemiyle beraber entegrasyonu yapılır. Aynı gün cihaz teslimatı yapılır.

ÇİP DEĞİŞİMİ
Anakart üzerinde bulunan ekran çipi ve kuzey-güney köprü çipleri zamanla aşırı ısıya maruz kalmasıyla yanmaktadır. Çip yanığı sonucu oluşan arızalar Asus Notebook Teknik Servisimizde garantili olarak yapılmaktadır. Çip değişimleri hassas ve tecrübe gerektiren bir işlem olduğundan dolayı profesyonel teknisyenler tarafından yapılması gerekmektedir. Servisimizde son teknoloji VGA Reworg makinaları ile çip değişimi yapılmaktadır. Çip değişimleri garantilidir.

ANAKART DEĞİŞİMİ
Tamiri yapılamayan anakartların değişimi servisimizde garantili olarak yapılmaktadır. Ankara Asus Laptop Servisinde her model Asus Anakart stoklarımızda bulunmaktadır.


RAM DEĞİŞİMİ
Bilgisayarın hızı için son derece önemli olan ramlerin zamanla arızalanması durumunda değişimi yapılmaktadır. Herhangi bir arıza olmasa bile anakart üzerinde ram slotu müsait ise bilgisayarın hızın artırmak amacıyla da ram takviyesi yapılır. Her model için uyumlu notebook ramler servisimiz stoklarında bulunmaktadır. 15 dk içinde değişimi yapılmaktadır.

CPU FAN DEĞİŞİMİ
Bilgisayarın işlemci ve ekran çipinin aşırı ısınmasını engelleyen soğutma sisteminin en önemli parçası olan fan zamanla toz vb gibi sebeplerden dolayı tıkanmakta ve görevini tam olarak yerine getirememektedir. Isınmanın artmasıyla çiplerin ayaklarında kalkma ve yanma meydana gelmektedir. Fan değişimi Öveçler Asus Notebook Teknik Servisinde garantili olarak yapılmaktadır.

Asus Notebook Batarya
Asus Notebook Led-Lcd Ekran Değişimi
Asus Notebook Anakart Ve Tamiri
Asus Notebook Servis
Asus Notebook Laptop Orjinal Batarya Ve Pil
Asus Notebook Laptop Ankarat Ve Anakart Tamiri
Asus Notebook Laptop Led-Lcd Ekran Değişimi
Asus Notebook Laptop orjinal Şarj Adaptörü
Asus Notebook Laptop Orjinal Klavye
Asus Notebook Laptop Ram Bellek Değişimi (upgrade)
Asus Notebook Laptop Dvd Sürücü Değişimi
Asus Notebook Laptop Hard Disk Değişimi
Asus Yetkili Servis ve yetkili Teknik Servis Numaraları
Adana Asus Notebook servisi, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır,   Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir Asus Laptop servisi, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul Asus Bilgisayar Servisi, İzmir  Asus Notebook Tamiri, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin    Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak    Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce Asus Netbook Servisi ve tamiri, Türkiye, Ankara, Dikmen, Balgat, Öveçler Asus Notebook servisi, Çankaya, Yıldız, Ayrancı, Hoşdere Asus servisi, Sincan, Gölbaşı, Etimesğut  Asus Notebook Servisi, Kızılay, Ulus, Sıhhiye, Bakanlıklar  Notebook Servisi, Demetevler, Batıkent, Elvankent Asus Servisi, Toner Dolumu, Yazıcı Tamiri,  Projeksiyon Tamiri, Faks, Fax Tamiri, 100, Yüzüncü yıl Keçiören, Etlik, Küçükesat, Seyranbağları, Gop, Asus Notebook Servisi, Asus Klavye, Asus Batarya Pil, Asus Adaptör, Asus Lcd Led Ekran,